OKŁADKA
 PATRONI

 

 

 POLECAMY
Beaty, Rymy, ?ycie. Leksykon Muzyki Hip-Hop
 PARTNERZY
Już jest - Dusza, Rytm, Ciało!

Witamy na stronie leksykonu muzyki r&b i soul "Dusza, rytm, ciało"! Jest to pierwsza w Polsce pozycja, traktująca o tych ważnych i popularnych gatunkach muzyki rozrywkowej.

Dziennikarze Andrzej Cała, Radek Miszczak i Hirek Wrona, specjalizujący się w pisaniu o tzw. czarnych brzmieniach, stworzyli prawdziwe kompendium wiedzy na temat współczesnego soulu i r&b. Na ponad 600 stronach znajdują się więc zarówno profile tych artystów, którzy oblegają listy przebojów – np. Mary J. Blige, Rihanna, Beyoncé czy Justin Timberlake, jak i tych ubóstwianych przez koneserów gatunku – m.in. Erykah Badu, Me'Shell NdegéOcello i Raphael Saadiq. Ich sylwetki zostały uzupełnione fascynującymi historiami muzycznych legend soul/ r&b, których nagrania wpłynęły na rozwój całej współczesnej muzyki, jak chociażby James Brown, Ray Charles, Michael Jackson, Prince czy Aretha Franklin.

Uzupełnieniem profilów i dyskografii są liczne dodatkowe teksty, takie jak rankingi esencjonalnych nagrań najważniejszych artystów, słownik terminów specjalistycznych, historia nagród Grammy w odniesieniu do soulu i r&b czy tematyczne rankingi TOP 5, np. o najistotniejszych dla czarnych brzmień wytwórniach, miastach czy nagrodach muzycznych. Gratką dla słuchaczy będzie 20 rankingów ulubionych utworów tanecznych i „sypialnianych”, skompilowanych przez uznanych polskich i zagranicznych artystów, didżejów i dziennikarzy. Uzupełnieniem części tekstowej jest 75 kolorowych zdjęć, na których podczas koncertów lub specjalnych sesji zdjęciowych zostały uwiecznione wielkie gwiazdy r&b i soulu.

Książka jest napisana w bardzo przystępnym stylu, który szanując formułę leksykonu i jednocześnie dopuszcza odrobinę humoru oraz subiektywnego komentarza. Lekturę leksykonu umila atrakcyjna oprawa graficzna. Jest to pierwsze tego typu opracowanie na polskim rynku i ze względu na aktualność danych, wyjątkowe w skali światowej.

„Dusza, rytm, ciało...”  to kontynuacja leksykonu muzyki hip-hop „Beaty, rymy, życie…” (Wyd. Kurpisz, 2005) z 2005 r. autorstwa Radka Miszczaka i Andrzeja Cała. Pierwsza książka autorów została jednogłośnie okrzyknięta przez prasę i fanów najbardziej wiarygodnym i wyczerpującym źródłem informacji na temat muzyki rap.

Książka będzie dostępna do nabycia w internecie oraz w tradycyjnych księgarniach. Ich lista będzie niebawem opublikowana. Cena detaliczna elegancko wydanej w grubiej oprawie pozycji, liczącej ponad 600 stron, wyniesie 69 pln.

Strona leksykonu będzie stale aktualizowana, spodziewajcie się niebawem kolejnych update'ów.

 
wstecz
© 2008. Stroną zarządza Agencja Joytown. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: Adam Lis & Wojtek Krzeszowski.